Western Balkans Summit Poznań 2019 [Akredytacja MSZ]

No Comment Yet

Od 3 do 5 lipca w Poznaniu, Geopoliti.org będzie relacjonować Szczyt Bałkanów Zachodnich terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będziemy relacjonować wydarzenie, informować o najważniejszych kwestiach poruszanych podczas Szczytu w Poznaniu. Śledzicie nas na profilu FB oraz Twitterze gdzie będziemy zamieszczać wszystkie materiały.

Szczyt Bałkanów Zachodnich Poznań 2019 odbędzie się w dniach 3-5 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 4 lipca spotkają się w Poznaniu ministrowie spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych oraz gospodarki. 5 lipca odbędzie się Szczyt Liderów – szefowie państw lub rządów partnerów Procesu Berlińskiego rozmawiać będą o najważniejszych sprawach dla regionu Bałkanów Zachodnich.

Spotkaniom na najwyższym szczeblu towarzyszyć będą trzy wydarzenia:

  • Forum Think Tanków przeznaczone dla ekspertów,
  • Forum Społeczeństwa Obywatelskiego – platformę wymiany doświadczeń i współpracy dla organizacji pozarządowych,
  • Forum Biznesu, którego celem będzie pomoc przedsiębiorcom w nawiązaniu kontaktów i pogłębieniu specjalistycznej wiedzę.

Wydarzenia te wpisują się w priorytety polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim, inicjatywy zapoczątkowanej przez Niemcy i łączącej partnerów z Bałkanów Zachodnich i niektórych państw Unii Europejskiej. Priorytety polskiego przewodnictwa to: gospodarka, wzajemne powiązania, społeczeństwo obywatelskie i bezpieczeństwo.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/sbz-poznan

Redakcja

Author

Redakcja

Up Next

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »